KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299396
nr 1429 9396
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -47, "Den nymålade båten". Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:00:21
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin